PASŪTĪT PORTRETA IZGATAVOŠANU UZ KAPU PIEMINEKĻA

Līdz nesenam laikam pastāvēja divas galvenās tehnoloģijas attēlu izvietošanai uz pieminekļiem.  Viena bija portreta izvietošana uz emaljētas virsmas, otra – gravējums akmenī ar roku.  Prakse pierādīja, ka ar pirmo pieeju veidotie attēli ir diezgan īslaicīgi reģionos, kur vērojamas biežas temperatūras svārstības, turklāt tie diezgan bieži zaudē savu estētisko izskatu. Ar roku veikts gravējums ir lielisks variants, kas saglabājas daudzus gadus, taču attēla kvalitāte ir atkarīga no mākslinieka meistarības, kas tiešā veidā atsaucas arī uz šāda portreta izmaksām.

Attēla veidošana akmenī ir īpašs mākslas veids, jo no gravēšanas meistara tiek sagaidīta ne tikai portreta atbilstība oriģinālam, bet viņam nepieciešams arī prast maksimāli attēlot aizgājēja noskaņojumu un raksturu. Tas nav vienkāršs uzdevums, ko sarežģītāku padara tas, ka māksliniekam nav iespējas personīgi iepazīties ar cilvēku, kura ģīmetne tiks attēlota uz akmens plāksnes.

Mūsdienu tehnoloģiju attīstība ļauj arī rituālo pakalpojumu jomā paplašināt fotoportretu attēlošanas iespējas uz pieminekļiem. Mēs saviem klientiem piedāvājam gan portretu lāzergravēšanu, gan fotogrāfiju uzdruku uz stikla, keramogranīta, keramikas, metāla plāksnītēm, porcelāna un citiem materiāliem, ar kuru paraugiem Jūs varat iepazīties attiecīgajās mūsu mājaslapas sadaļās.

Portreti, kas tiek izgatavoti, izmantojot minētās tehnoloģijas, atšķiras ar paaugstinātu izturību pret kaitīgo atmosfēras apstākļu iedarbību, tie ir ilgmūžīgi, un tie diezgan ilgā laika posmā nezaudē krāsu spilgtumu un līniju precizitāti, lieliski saglabājot sākotnējo izskatu.