GRANĪTA GALDIŅI UN SOLIŅI

Galdiņi un soliņi, kas izgatavoti no granīta, piešķir kapa vietai cienījamu un koptu izskatu, ļauj apsēsties un pabūt blakus tuva cilvēka kapa vietai, “parunāt” ar viņu, kavēties atmiņās, paklusēt.  

Pieminekļu izgatavošanas darbnīca Pilons piedāvā arī izgatavot kapu pieminekļu ansambļus pēc pasūtījuma.

NO GRANĪTA IZGATAVOTU SOLIŅU UN GALDIŅU SALĪDZINĀJUMS AR IZSTRĀDĀJUMIEM NO CITIEM MATERIĀLIEM

Visbiežāk granīta izstrādājumus izkonkurē metāla un marmora izstrādājumi, taču granīts pārspēj šos materiālus vairākos veidos, galvenokārt tā ir materiāla ilgmūžība un izturība. Metāls ir pakļauts korozijai, tādēļ laika gaitā rodas nepieciešamība atjaunot krāsotās virsmas, kas veic materiāla aizsargfunkciju. Ja tas netiek izdarīts, drīz vien rūsa un oksidēšanās novedīs pie izstrādājumu estētiskā izskata zuduma, un pēc pāris desmitiem gadu padarīs izstrādājumus nelietojamus. 

Salīdzinājumā ar soliņiem, kas kalti no metāla, marmora izstrādājumiem nekaitē nokrišņi un mitrums. Taču to vājā vieta ir trauslums. Ar laiku marmoru pārklāj plaisu tīkls.

Šajā ziņā granīts ir labvēlīgāks materiāls. Tas ir pilnībā ķīmiski inerts, tādēļ tas reaģē uz apkārtējo vidi. Tā izturīgā kristāliskā struktūra neļauj izstrādājumam plaisāt dabisku iemeslu dēļ.  

Granīta galdu un granīta solu var uzstādīt kapsētā gan abus kopā, gan katru atsevišķi. Pirmajā gadījumā izstrādājumi ļaus ne tikai apsēsties blakus kapu kopiņai, lai ļautos atmiņām un nesteidzīgām domām, bet arī novietot ziedus, kas atnesti līdzi, vai novietot kādas mantas. Sēžot pie galda, var kopā ar citiem tuviniekiem pieminēt savu aizgājēju viņa dzimšanas vai atceres dienā.

Granīta soliņa cena nav zema, taču tā ir pilnībā pamatota, ja tiek ņemts vērā izstrādājuma kalpošanas ilgums. Turklāt iegādāties granīta priekšmetu komplektu nozīmē atbrīvot sevi no rūpēm par estētiskā izskata saglabāšanu, pietiek tikai retu reizi noslaucīt virsmas ar mitru lupatu.