QR kods uz kapu pieminekļa

Neparastais dīvainais kvadrātiņš, ko veido melnu kvadrātu raksts, kas izvietots kvadrātveida sietā uz balta fona un kas iestiprināts kapu piemineklī, drīz vien var aizvietot tik ierasto mirušā fotogrāfiju un personas datus.

Gadsimtu laikā izveidojušās apbedīšanas tradīcijas likās nesatricināmas, taču tehnoloģiju attīstība ir ienesusi savas korekcijas arī tur. Pavisam nesen ir radusies unikāla iespēja – ar interneta starpniecību izveidot virtuālu kapa pieminekli. Tādu iespēju sniedz QR koda uzdrukāšana uz pieminekļa.  

Inovatīvā pieeja QR kodu lietošanas ieviešanai rituālo pakalpojumu jomā radās Japānā kā ierasto kapu pieminekļu apdrukas alternatīva, ko drīz vien pārņēma arī citas valstis un kas tagad izplatās arī Latvijā. 

Kur tad slēpjas šīs augsto tehnoloģiju inovācijas īpatnība, kā tā darbojas?

Ar īpašas viedtālruņa aplikācijas palīdzību noskenējot kodu uz pieminekļa, mēs automātiski nonākam virtuālajā kapu pieminekļa interneta lapā, kas veltīta aizgājēja piemiņai, uz interneta vietni, kur ir saglabāta attiecīgā interneta lapa. Tādā lapā piederīgie var patstāvīgi vai ar mūsu speciālistu palīdzību izvietot jebkādu informāciju par mirušo, pastāstot to, kāds cilvēks viņš ir bijis, izvietot viņa fotogrāfijas un videofailus, atmiņu stāstus, nekrologu. Šādas lappuses saturs un apjoms ir atkarīgs tikai un vienīgi no pasūtītāja vēlmēm.

Nolasot QR kodu uz pieminekļa ar vienkāršas viedierīces palīdzību, jebkurš cilvēks varēs iepazīties ar piemiņas lapu, kas veltīta aizgājējam. Tas ļauj saglabāt par viņu piemiņu, paziņot draugiem un radiniekiem par personas nāvi, pasūtīt rituālos pakalpojumus tiešsaistē, kā arī palīdzēs atrast personas kapa vietu, sniedzot saiti uz kapsētas interneta vietni.

Izstrādātā metode attēla izvietošanai uz granīta vai marmora, – piemēram, gravēšana, ļauj panākt lielisku QR koda skenēšanas kvalitāti un atpazīšanu. Kodu ir iespējams uzdrukāt arī uz keramiskās vai porcelāna plāksnītes un nostiprināt to uz pieminekļa. Obligāts priekšnoteikums QR koda veiksmīgai nolasīšanai ar viedierīcēm ir augsts attēla kontrasts.

Piemiņas lapu, kas veltīta mirušajam cilvēkam un ar to saistīto QR kodu Jums palīdzēs izveidot speciālisti mūsu interneta vietnē. Jums tikai vajadzēs nodot kodu mūsu darbnīcā, kur mēs to uzdrukāsim uz pieminekļa, un ikviens garāmgājējs, kas ies garām piemineklim, nolasot kodu, varēs uzzināt par aizgājēju visu, ko Jūs vēlēsieties par viņu pavēstīt.

Kapsētās aizvien biežām ir iespējams redzēt kapu pieminekļus ar QR kodu, un mūsu uzņēmums, ejot kopsolī ar laiku, saviem klientiem piedāvā digitālos kapu pieminekļus, uzdrukājot uz tiem kodus, kas piesaistīti interneta lapām ar piemiņas informāciju.